محتوای کلی نرم افزار رافع 1400

نرم افزار رافع 1400 علاوه بر دارا بودن مزایای یک نرم افزار خوب و ساده حسابداری، مزایای ویژه و منحصر بفردی هم دارد که بخشی از آنها را باهم مرور می کنیم:

منوی پرونده

ذخیره سازی اتوماتیک: نرم افزار رافع 1400 دارای امکان بک آپ گیری اتوماتیک می باشد که قابلیت تنظیم بک آپ گیری در روزهای خاص و یا در ساعت های مورد نظر به صورت اتوماتیک را دارد.
تاریخچه فعالیتها: نرم افزار رافع 1400 دارای لاگ (تاریخچه ) بوده و تمام عملیات های انجام شده داخل سیستم را نگهداری می نماید، بنابراین مدیر سیستم میتواند به کلیه اطلاعات شامل نام کاربر، نام کامپیوتری، تاریخ و ساعت هر عملیاتی که توسط آن عملیات های داخل نرم افزار صورت گرفته را شناسایی نمایید.
تعداد کاربر: نرم افزار رافع 1400 یک نرم افزار یکپارچه مالی و حسابداری می باشد که برای برطرف کردن تمام نیازهای یک مجموعه متوسط و بزرگ قابل استفاده می باشد، به بعنوان مثال میتوان بالای 1000 کاربر در نرم افزار تعریف کرد درحالیکه کاربرها بتوانند به صورت همزمان داخل بخش های مختلف سیستم ثبت، ویرایش و حذف انجام دهند. ضمنا تعریف دسترسی و اعمال آنها به کاربرهای مختلف امکان پذیر می باشد.
مدیریت فضای نگهداری اطلاعات: در صورت بالا بودن حجم اطلاعات روی سیستم، هارد درایو شما ممکن است تکمیل شود، نرم افزار رافع 1400 دارای قابلیت فشرده سازی اطلاعات می باشد که به این وسیله می توانید اطلاعات سیستم را فشرده کرده و حجم خالی هارد درایو را افزایش دهید. (لازم به ذکر است این قابلیت در سرعت سیستم نه تنها تاثیر منفی نمی گذارد بلکه باعث بالا رفتن سرعت سیستم نیز می شود)
تعریف نامحدود سال مالی یا شرکت: برای شرکتهای خدمات حسابداری و مالی می توانید چند سال مالی یا چند شرکت را به صورت همزمان تعریف و فعال کنید، نرم افزار مالی رافع 1400 به شما این اجازه را میدهد که به صورت نامحدود سال مالی ایجاد و به صورت همزمان روی آنها کار انجام دهید.
چاپ فاکتور: در نرم افزاررافع1400 میتوانید برای چند چاپگر به صورت همزمان فاکتور یا موارد چاپی دیگر (سند گزارشات و…) ست و ارسال نمایید و نیاز های شرکت را برطرف سازید.

منوی حسابداری

انعطاف پذیری: نرم افزار رافع 1400 به صورتی طراحی شده که از تمام سبک ها و روش های حسابداری پشتیبانی می کند و میتوان سبک سند زدن و تمامی موارد داخل سند را به دلخواه حسابدار تغییر داد.
تعریف اسناد: در نرم افزار رافع 1400 اسناد به نامه ها، سند های تایید نشده، اسناد تایید شده و اسناد نهایی تقسیم می شوند و سند ها را میتوان با توجه به کنترل های حسابداری و حسابرسی در مجموعه به حالت های مختلف تبدیل کرد.
ادغام اسناد: اسناد در نرم افزار مالی رافع 1400 توانایی ادغام در چند سطح را داراست به صورت مثال میتوان تمام خرید و فروش های یک روز یا هفته یا ماه را به صورت یک سند ثبت کرد و یا اسناد هرماه را فارغ از نوع سند ادغام و به صورت نهایی در آورد (برای شرکت هایی که اسناد را به صورت ماهانه ثبت میکنند)
انتقال اسناد: نرم افزار رافع 1400 می تواند اسناد و پیوست های اسناد (فروش – خرید، دریافت ها – پرداخت ها، چک ها و …) را به سال دیگری انتقال داد و روی سال دیگر هم کار کرد.
خروجی TTMS: نرم افزار رافع 1400 مورد تایید دارایی میباشد و میتواند خروجی تی تی ام اس داده و فایل را به صورت مستقیم داخل سایت دارایی بارگذاری نمود و برای لیست بیمه هم، در نرم افزار فایل خروجی قابل بارگذاری وجود دارد.
انتقال اتوماتیک اسناد: نرم افزار رافع 1400 میتواند به صورت اتوماتیک اسناد کاربرگ و اختتامیه و بستن سود و زیان را صادر و کار بستن حساب هارا انجام دهد و طبیعی است انتقال حسابها (سند افتتاحیه) اطلاعات پایه (اشخاص کدینگ حسابداری کالاها چک ها و …..) را به سال مالی بعد انتقال دهد .

منوی خزانه داری

عملیات های خزانه داری شرکت ها و ادارات دولتی در نرم افزار رافع 1400 به صورت ریز عملیات ها قابل درج و گزارش گیری می باشد.
صورت مغایرت، تنزیل و …. از امکانات ماژول خزانه داری می باشد.
تبدیل حالت های مختلف چک به هم (دریافتی، پرداختی، خرج شده، برگشتی، پاس شده، در جریان وصول، خوابیده به حساب اول دوره، عودت داده شده اول دوره و ….. ) نیز با چند کلیک قابل درج است.
اتصال انواع دریافت، پرداخت به خرید و فروش (درنظر داشته باشید در خرید و فروش نیز دریافت پرداخت وجود دارد اما به تاریخ همان فاکتور درج می شود دریافت های بعدی در خزانه درج شده و میتوان به خرید و فروش اتصال داده شود)

منوی خرید – فروش

امکانات ماژول خرید – فروش: ماژول خرید – فروش نرم افزار رافع 1400 بسیار منعطف بوده و برای برای هماهنگی با فروشگاه های کوچک تا فروش مویرگی و اعتباری قابلیت تنظیم دارد، قابلیت های ویژه ای مانند ارسال پیامک، پذیرش تعمیرات خودرو، پذیریش تعمیرات لوازم خانگی و صدور پیش فاکتور سفارشات (خرید و فروش )، امانت کاری، سیستم امانت فروشی و شعبه ای و… در این ماژول مهیا بوده و قابلیت گزارش گیری و کنترل همه آنها وجود دارد. ضمنا میتوان فاکتور های هر کدام را به صورت جداگانه طراحی و استفاده نمود.
فرآیند صدور فاکتور: سفارشات به پیش فاکتور و سپس به فاکتور و به برگشتی قابل تبدیل می باشد و متمایز کردن فاکتورها با رنگ و شماره و مرکز هزینه و پروژه امکانپذیر می باشد. با توجه به یکپارچه بودن نرم افزار سند عملیات های خرید و فروش، برگه های دریافت و پرداخت، برگه های انبار به صورت اتوماتیک و با آپشن های مختلف و به انتخاب کاربر امکانپذیر می باشد.
ثبت مالیات، عوارض، انواع اضافات (حمل پورسانت و بازاریابی گمرکی و ….) و انواع کسورات (تخفیفات و ….) قابل درج می باشد.
تعریف واحدها: در رافع 1400 می توان تا 3 واحد برای هر کالا یا خدمات تعریف کرد که واحد ها قابل تبدیل بهم دیگر نیز می باشند.
فروش خدمات: ماژول فروش نرم افزار رافع 1400 بدون استفاده از ماژول انبار برای ارائه خدمات و گارانتی نیز کاربرد دارد.
اشخاص : اشخاص در نرم افزار رافع 1400 تنوع بسیار زیادی از نظر نوع شخص و استفاده آنها دارد و می توان اشخاص را به انواع مختلفی تقسیم کرد و برای هر شخص اطلاعات بسیار زیادی از انواع آدرس و اطلاعات تلفنی و …. گرفته تا نوع شخص (حقیقی و حقوقی بودن ) و اطلاعات رسمی (شناسه ثبت کد اقتصادی و …..) را ثبت و در گزارشات و فاکتورها و اسناد از آن ها استفاده نمود.
اشخاص می توانند گروه بندی شده و اعتبار بگیرند و برای قیمت و تخفیفات و اضافات از این گروه بندی و اعتبارات استفاده نمایند و در رافع 1400 توانایی تعریف و گنجاندن باشگاه کاربران و تعریف کاربر های وی آی پی و غیره امکان پذیر است.
بهای تمام شده تولید: در سیستم رافع 1400، بهای تمام شده تولید به چندین روش از سفارش کاری تا تولید صنعتی و ساختمانی قابل تنظیم و محاسبه می باشد و تمامی موارد سربار کالای مستقیم و حقوق دستمزد و غیره و موارد مشابه داخل آن قابل الحاظ است.

منوی انبار

انبار: در نرم افزار رافع 1400، انبار بسیار گسترده و در عین حال قابل فهم و سهولت در کاربری می باشد، در انبار میتوان کالاها را دسته بندی کرد و ویژگی ها و محل فیزیکی و شماره سریال و بارکد و اطلاعات دیگر کالا را اعم از تصویر تا ابعاد و واحد های مختلف را تعریف کرد و طبق هرکدام گزارش گیری نمود
شرکت های چند انباری، چند شعبه ای و امانت کاری: این شرکت ها میتوانند با ماژول انبار، بسیار ساده نیاز های خود را برطرف نموده و حتی با یک انباردار ساده، انبار را اداره کنند، علاوه بر این موارد، کاردکس کالای انبار با تمامی روش های معمول در حسابداری و انبارداری(FIFO، میانگین و میانگین موزون ) قابل محاسبه می باشد.
گزارشات: این از متنوع ترین و قابل انعطاف ترین گزارشات نرم افزاری رافع 1400می باشند، گزارشات مربوط به انبار گردانی، انواع حواله، رسید، کنترل کردن قیمت / تعدادی کالا و چاپ کاربرگ تنها قسمتی از امکانات بخش گزارشات انبار می باشد.

منوی گزارشات

گزارشات پایه سیستم: گزارشات مختلف در تمامی زیر سیستم ها به صورت آماده وجود دارد و لیکن برای راحتی کاربران و طراحی گزارشات بسیار خاص، بخش گزارش ساز ایجاد و گسترش داده شده است.
گزارش ساز: نرم افزار رافع 1400 دارای یک گزارش ساز ساده می باشد که هر کاربر میتواند گزارش مدنظر خود را برای خود و به سلیقه خود ایجاد و گزارش گیری کند.
خروجی گزارشات: تمام گزارشات و اطلاعات درج شده داخل سیستم رافع 1400 امکان تبدیل به Pdf، اکسل، Hddp و …. دارد و کاربر میتواند گزارشات مورد نیاز خود را چاپ یا به فورمت دلخواه تبدیل نماید.
منوی اموال
ماژول اموال داری، بخش فراموش شده در نرم افزار های مالی می باشد که شرکت مفتاح سافت در نرم افزار رافع 1400 به صورت کامل و باسبک های متنوع حسابداری به آن پرداخته است، و روش های مستهلک کردن و تحصیل در آن بسیار متنوع میباشد.
در این زیر سیستم برای اموال مانند بقیه موارد در سیستم (اشخاص کالا ها و …) میتوان اطلاعات مختلفی از جمله محل دقیق ابعاد و مدل های متنوع و کد های مختلف یادداشت و ذخیره کرد
تعمیرات و نگهداری اموال، اسقاط و مستهلک کردن با روش های خط مستقیم، نزولی و سنواتی قابل تعریف بوده و به صورت اتوماتیک قابل محاسبه می باشد، عمر مفید گروه بندی اموال و … جزو کوچکترین قابلیت های این زیر سیستم میباشد.

منوی حقوق و دستمزد

ماژول حقوق و دستمزد نرم افزار رافع 1400 از کامل ترین زیر سیستم ها در نوع خود می باشد، در این زیر سیستم حقوق و دستمزد کارکنان، حقوق ثابت، ساعت کاری و روزمزدی قابل درج می باشد، این زیر سیستم قابلیت اتصال به انواع دستگاه های حضور و غیاب را داشته و میتواند به عنوان یک همراه کمکی امور اداری و بخش حقوق-دستمزد شرکت های متوسط و بزرگ به خوبی منجر به کاهش حجم کار و سختی محاسبات شود.
در این زیر سیستم انواع کسورات حقوق از مساعده تا وام های کارکنان، بیمه، مالیات، انواع جرائم و انواع اضافات از اضافه کاری حقوق های قانونی اعم از حق خواربار، مسکن، اولاد و …. قابل تعریف و کارسازی برای هر سال می باشد، محاسبه بیمه و مالیات با استفاده از جدول مالیاتی و درصد های بیمه بسیار راحت و کاربردی می باشد.

امکانات ماژول حقوق-دستمزد

• تقسیط وام ها و کسر اتوماتیک از فیش حقوق
• قابلیت ورود تمام اطلاعات فردی، تصویر پرسنل، رزومه وچاپ فیش حقوق با جزئیات کامل
• استفاده از روش های متنوع و سریع در پرداخت
• استفاده از خروجی مورد قبول بانک برای پرداخت حقوق
• درج انواع مختلف تبصره در ثبت سند (مزایا برحسب کارکرد، تجمیع تمام اسناد حقوق دستمزد در یک سند برای هر ماه و قابلیت انتقال تمام مانده های قبلی(وام قبلی و حقوق تعویقی) از سال های قبل)

folder_openوبلاگ
comment4 دیدگاه

4 دیدگاه. ارسال دیدگاه جدید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید

فهرست