شرکت مفتاح سافت، ارائه دهنده راهکارهای نرم افزاری حسابداری

درباره شرکت نرم افزاری مفتاح سافت

به وب سایت مفتاح سافت خوش آمدید

شرکت مفتاح سافت در سال ۱۳۷۸ به لطف خداوند و با تکیه بر دانش و تجربیات تعدادی از متخصصان متعهد داخلی، در حوزه برنامه نویسی کامپیوتر (نرم افزار) و حسابداری به منظور طراحی و تولید نرم افزار­های یکپارچه ­ی مالی تأسیس گردید.

+
کارمند متخصص
+
سال تجربه در صنعت IT
+
تعداد مشتریان
+
تعداد نمایندگی ها

توسعه و پيچيدگي سازمان­ هاي تخصصي، مديريت سنتي گذشته را غير كارآمد ساخته و سيستم ­هاي اطلاعات مديريت، پديده­ اي است كه مي­ توان آن­را مشخصه­ ی گذر از مديريت سنتي و ورود به “مديريت مؤثر جديد” دانست. در گذشته مديران سنتي با حضور فيزيكي در محيط سازمان، به كسب مستقيم اطلاعات مي پرداختند و با “آزمون و خطا” روش­ هاي مورد نظر را تجربه مي­ كردند. شبكه اطلاعاتي آن­ ها به تعداد محدودي از افراد موثق كه در نقاط حساس گمارده مي­ شدند، محدود مي­ گشت و گاه نفوذ در اين­ گونه شبكه ­هاي اطلاعاتي امكان خط دهي به مديران را فراهم مي­ ساخت.از این رو جهت پردازش سریع اطلاعات و آنالیز و تحلیل آن، متخصصان عرصه نرم افزاری شرکت مفتاح سافت نسبت به طراحی و تولید مجموعه نرم افزار رافع اقدام نموده، تا بعنوان ابزاری توانمند در مدیریت اطلاعات و بهره برداری از گزارش های مدیریتی (MIS) توانمندی شرکتها و سازمانها را افزایش دهد.ارتقاء کیفی محصولات و افزایش امکانات با توجه به پیشرفت تکنولوژی ، سرلوحه محصولات نرم افزار رافع قرار گرفته تا آنجا که در حال حاضر بستر برخی از این امکانات به روی گوشی های هوشمند نیز قرار گرفته است.

رافع ۶

نرم افزار رافع ۶ یکی از بهترین و کار آمدترین نرم افزار های موجود در بازار در سال ۱۳۷۶ بوده و آخرین نسخه نرم افزار فوق در سال ۱۳۸۱ به صورت رسمی از طرف شرکت مفتاح رایانه فروخته شده و بعد از آن نرم افزار رافع ۷ با تکنولوژی روز و بانک اطلاعاتی اکسس طراحی و جایگزین رافع ۶ شده که امکان انتقال اطلاعات مربوط به مشتریان و کالاها از سیستم رافع ۶ به رافع ۷ فراهم شده است.

رافع ۷

رافع ۷ نرم افزار شناخته شده و نام آشنای حسابداری در بین فعالین حوزه حسابداری از جمله اساتید، دانشجویان، مهارت آموزان حسابداری و حسابداران مبتدی و حرفه ای می باشد. این نرم افزار که محصول شرکت مفتاح رایانه است، یکی از قوی ترین نرم افزارهای حسابداری محسوب می گردد که کاربری ساده و آسانی دارد. با ما تا پایان این مقاله همراه باشید تا شما را با پیشینه، قابلیت ها و امکانات رافع ۷ آشنا کنیم. رافع ۷ و بسیاری دیگر از نرم افزارهای حسابداری با هدف کمک به حسابداران و کلیه افراد متقاضی خدمات حسابداری، طراحی و عرضه می شوند. این نسل از نرم افزارها مانند تمامی نرم افزارهای دیگر کمک کننده و تسهیل کننده امور برای انسان هستند. لازم به یادآوری است که نمی توان استفاده از نرم افزارها را تنها از جنبه تسهیل امور توسط آنها، بررسی کرد. بدون شک رافع ۷ و سایر نرم افزارهای حسابداری موجب افزایش دقت، راندمان کاری، کاهش خطاهای انسانی، افزایش سرعت انجام امور و غیره در امر حسابداری می گردند.اکنون لزوم استفاده از رافع ۷ و بطورکلی نرم افزار حسابداری بر کسی پوشیده نیست. هیچ شرکت و بنگاه اقتصادی لزوم استفاده از نرم افزار حسابداری را جهت رسیدگی به امور حسابداری خود، نادیده نمی گیرد. جریان قدرتمند پیشرفت تکنولوژی افراد را ملزم به استفاده از تمامی امکانات تکنولوژی از جمله نرم افزار حسابداری می نماید. نرم افزارهای حسابداری گوناگونی از سالهای پیش تاکنون در ایران و سراسر دنیا در دسترس متقاضیان این نوع از نرم افزارها قرار گرفته اند. هر یک از این نرم افزارها دارای یکسری قابلیت ها و ضعف هایی می باشند. در این مقاله نرم افزار حسابداری رافع ۷ را به عنوان یکی از قدیمی ترین و قوی ترین نرم افزارهای مورداستفاده در کشور، بررسی می کنیم.

رافع ۸

این نرم افزار در سال ۹۳ از دبیرخانه شورای انفورماتیک با تاییدیه فنی به شماره ۲۰۵۷۳۵ ثبت گردیده و کلیه حقوق مادی و معنوی آن متعلق به شرکت مفتاح رایانه می باشد.
نرم افزار رافع ۸ با تکنولوژی روز و بانک اطلاعاتی Sql طراحی و جایگزین رافع ۷ گردید.
در این نسخه از رافع امکان انتقال اطلاعات مربوط به مشتریان، کالاها، اسناد و تمامی اجزای رافع ۷ به رافع ۸ مهیا گردید.از ویژگی های بارز رافع ۸ که آن را از بقیه نسخه های رافع متمایز می نمود , استفاده از گرافیک فوق العاده زیبا , دسترسی آسان تر به ماژول ها و رفع باگ های رافع ۷ می باشد .

رافع ۸ V2 

رافع جامع V2 نرم افزار پیشرفته ی شرکت مفتاح رایانه در زمان خود بوده و مکمل نسخه رافع ۸ در نظر گرفته شده بود .
امکانات بیشتر از قبیل : تعریف مراکز هزینه و پروژه , تفضیلی در ۳ سطح, اعلامیه های فروش، تخفیف، هدیه و درصد بازاریاب, انتقال سند و فاکتورهای خرید و فروش به دفاتر دیگر.. از جمله امکانات این نسخه در نظر گرفته شده بود.
همچنین در رافع V2 ماژول هایی از قبیل :خدمات پس از فروش , تولید , سفارشات خرید خارجی و سیستم فروشگاهی نیز اضافه و در اختیار کاربران قرارداده شده بود .
جالب تر این بود که امکان بازگردانی بک آپ های رافع ۸ و رافع V2 بر روی یکدیگر وجود داشت و البته می توانست با هر دو نسخه بدون هرگونه مشکلی کار کند.

رافع ۹

نسخه رافع ۹ با شعار “بازگشت یک نوستالژی” , پس از گذشت بیش از ۱۲ سال از انتشار نسخه رافع ۷ با تصمیم مدیریت شرکت برای ایجاد نسخه ای بروز و احیای فضای کسب و کار وارد بازار گردید. کاربری آسان و دلنشین از خصوصیت های نسخه رافع ۹ که دل کندن از این نسخه را برای کاربران آن بسیار سخت کرده است.

رافع ویژه

با توجه به اینکه نسخه رافع ۹ بمنظور رفع نیاز شرکت ها و فروشگاه های کوچک طراحی شده بود بنابراین شرکت مفتاح سافت نسخه رافع ویژه ۲ را با امکانات بیشتر برای شرکت های متوسط و بزرگ طراحی و انتشار داد.نسخه جدید رافع تکمیل کننده نسخه رافع ۹ با امکانات جدیدی اعم از: ماژول های تولید، حقوق و دستمزد و بروزآوری قسمت های قبلی با وِیژگی های بهتر و بالاتر بود. بعنوان مثال تفضیلی ها در نسخه رافع ویژه ۲ شناور در نظر گرفته شده در حالیکه در رافع ۹ بصورت ثابت می باشد یا اینکه علیرغم افزایش تعداد گزارشات رافع ۹ نسبت به رافع ۷ ، در نسخه رافع ویژه ۲ حجم و تعداد گزارشات بسیار بیشتر می باشد.

رافع ۱۴۰۰

شرکت مفتاح سافت با تکیه بر دو دهه تجربه کاری و دانش به‌روز نسبت به طراحی و تولید سیستم اتوماسیون مالی جامع با رویکرد MIS اقدام نموده است. نرم افزار یکپارچه مالی رافع ۱۴۰۰ ، سیستم‌های حسابداری مالی- خرید و تدارکات- سفارشات، فروش و بازرگانی- خزانه‌داری (دریافت و پرداخت)- چک و بانک- نرم افزار ثبت اموال و دارایی‌های ثابت- حقوق و دستمزد- تولید (بهای تمام شده)- نرم افزار حسابداری پیمانکاری- سیستم پخش و فروش- سیستم پذیرش خودرو-نرم افزار مدیریت تعمیرگاه خودرو- نرم افزار ثبت تعمیرات خودرو- سیستم پذیرش کالا- انبارداری و حسابداری انبار– نرم افزار حسابداری دهیاری و اتوماسیون دهیاری را به طور همزمان و به صورت یک مجموعه یکپارچه (integrated) در خود جای داده است.

برخی از افتخارات مفتاح سافت