فایل صوتی این متن

نرم افزار فروشگاهی

نرم افزار فروشگاهی را می توان نوع خاصی از نرم افزار حسابداری تلقی کرد. بطور کلی این نرم افزار دسته ای از نرم افزار های حسابداری هستند که وظیفه آنها رسیدگی به امور خرید و فروش و تمامی جوانب وابسته به آن در فروشگاه ها و مراکز خرید است. تغییر در شرایط کسب و کارها نسبت به گذشته استفاده از نرم افزارهای مختلف را در این حوزه به یک ضرورت تبدیل کرده است. لازم است قبل از پرداختن به این نرم افزار نیم نگاهی به نرم افزار حسابداری و ضرورت استفاده از این نوع نرم افزارها در حوزه کسب و کار بیندازیم. با ما تا پایان این مقاله همراه باشید.

نرم افزار فروشگاهی-مفتاح رایانه

اهمیت نرم افزار حسابداری

در سالیان گذشته که حوزه های مختلف جامعه از جمله کسب و کارها محدود به دامنه کوچکی بود، رسیدگی به امور بصورت دستی کار مشکلی به نظر نمی رسید. صاحبان مشاغل و کسب و کارها امور مالی خود را شخصا و بصورت روزانه مدیریت می کردند. رسیدگی به چندین فاکتور خرید و فروش، و همچنین وارد کردن اطلاعات حسابداری بصورت دستی در دفاتر مالی، به دلیل حجم پایین آنها کار دشواری نبود. اما امروزه فروشگاه ها و کسب و کارهای مختلف با دامنه وسیعی از مشتریان و متعاقب آن، امور مالی زیادی روبرو هستند. این امر تنها محدود به فروشگاه های بزرگ نیست. بلکه به دلیل گسترش زیرساخت های کسب و کار اینترنتی، هجوم مشتریان از نقاط مختلف شهرها و یا حتی استان ها به یک مغازه و فروشگاه، خیل عظیمی از امور مالی را در پی دارد.

بیشتر بخوانیم : بهترین نرم افزار حسابداری چیست؟

نرم افزار فروشگاهی که نوع خاصی از نرم افزار حسابداری است، رسیدگی به بسیاری از این امور را با سهولت و دقت بالایی همراه ساخته است. در کشورهای مختلف قوانین حسابداری و مالیاتی همواره در حال تغییر هستند. یکی دیگر از دلایل ضرورت استفاده از نرم افزار حسابداری، تنظیم حساب ها براساس این قوانین جدید می باشد. اینها تنها دو دلیل جزئی برای ضرورت استفاده از نرم افزار حسابداری و نوع خاص آن یعنی نرم افزار فروشگاهی بودند. دلایل منطقی دیگری استفاده از این ابزارهای تکنولوژی در کسب و کارها و فروشگاه های مختلف را توجیه می کنند. تعدادی از این دلایل عبارتند از:

سهولت انجام امور حسابداری

دقت بسیار بالای نرم افزار فروشگاهی در مقایسه با روش سنتی

سرعت بالای نرم این نرم افزار در مقایسه با روش دستی

کاهش هزینه های مربوط به امور حسابداری

دقت بالا در تنظیم ترازنامه و کمک به کاهش مالیات ها

امنیت بالای اطلاعات در نرم افزار حسابداری

اهمیت نرم افزار حسابداری-مفتاح رایانه

نرم افزار فروشگاهی چیست؟

نرم افزار فروشگاهی را می توان نوع خاصی از نرم افزار حسابداری دانست. اکنون که با نرم افزار حسابداری و ضرورت وجود آن در کسب و کارها آشنا شدیم، لازم است نرم افزار فروشگاهی را مورد بررسی قرار دهیم. این نرم افزار با هدف ثبت و نگهداری تمامی امور و اطلاعات مالی مربوط به کسب و کارهای کوچک و بزرگ طراحی شده اند. این نوع نرم افزار ها شکل ساده تری نسبت به نرم افزارهای حسابداری تخصصی دارند و وجه تمایز آنها استفاده ساده و آسان از این ابزارها می باشد.

در گذشته دریافت پول نقد و شمارش روزانه این مبالغ در پایان روز در تمامی کسب و کارها رواج داشت. بسیاری از فروشندگان بزرگ و کوچک در پایان روز مبالغ دریافتی را محاسبه کرده و با کسر هزینه ها از آن، سود و زیان خود را در طول روز بررسی می کردند. امروزه بسیاری از خریدها از طریق کارت های اعتباری صورت می گیرد. لازم به ذکر است که در کشور ما هنوز هم استفاده از پول نقد بطور کامل منسوخ نشده است. بنابراین اشکال مختلف دریافت وجه از مشتریان، استفاده از یک سیستم دقیق را ایجاب می کند. این سیستم دقیق همان نرم افزار فروشگاهی می باشد.

بیشتر بخوانیم : نسخه دمو نرم افزار حسابداری چیست؟

نرم افزار فروشگاهی فروشندگان عمده و خرد را در جهت دست یابی به شکل جدید و نوین فروش، یعنی فروش اینترنتی یاری می کند. فروش اینترنتی امروزه یک فرصت بزرگ برای کسب و کارها محسوب می گردد. بسیاری از افراد به دلیل به هم ریختن حساب ها و ترس از خطا و اشتباه، از این شکل از فروش دوری می کنند. این امر می تواند یکی از بزرگترین اشتباهات یک فروشنده محسوب گردد. در سالهای اخیر به دلیل راحتی خرید اینترنتی و همچنین کاهش هزینه های رفت و آمد برای خریداران، بسیاری از افراد این شکل از خرید کردن را به خرید حضوری ترجیح می دهند. این نرم افزار به فروشندگان و صاحبان مشاغل کمک می کند که بتوانند فروش اینترنتی و حضوری خود را به بهترین شکل مدیریت کنند.

نرم افزار فروشگاهی چیست؟-مفتاح رایانه

مزایای استفاده 

نرم افزار فروشگاهی ابزاری دقیق و ساده است که می تواند عصر جدیدی در مدیریت فروشگاه ها و امور مالی آنها بوجود بیاورد. استفاده از نرم فزارها در عرصه های مختلف به انسان ها امکان استفاده هرچه بهینه تر از زمان و سایر منابع را داده است. در کشورهایی نظیر کشور ما که ثبات کمی در قیمت ها وجود دارد، استفاده از یک نرم افزار که بتواند قیمت ها روزانه بروزرسانی کرده و از خطاهای احتمالی پیشگیری کند، یک ضرورت است. در بخش های مختلف این مقاله مزیت های استفاده از این نرم افزار را به تفصیل شرح دادیم. اکنون تعدادی دیگر از مزایای نرم افزار فروشگاهی را در اینجا بر می شماریم. مزایای استفاده از نرم افزار فروشگاهی عبارتند از:

کمک به کارآمدی هرچه بیشتر بخش حسابداری

تهیه خروجی های مناسب و قابل استاد در بخش های مختلف مالی

افزایش دقت و سهولت در روند تهیه گزارشات مالی مختلف

صرفه جویی در زمان

امکان بروزرسانی خودکار اطلاعات از جمله قوانین جدید مالیات

کمک به کاهش مالیات فروشگاه از طریق تهیه گزارشات دقیق

کنترل موجودی کالاها و پیشگیری از اتلاف زمان خریداران و افزایش رضایت مندی آنها

اینها و بسیاری دیگر از مزایایی که با استفاده از این نرم افزار عاید صاحبان کسب و کار می گردد، کار خرید و فروش را برای فروشندگان و مشتریان با سهولت روبرو می سازد.

مزایای استفاده از نرم افزار فروشگاهی-مفتاح رایانه

تفاوت نرم افزار فروشگاهی و نرم افزار حسابداری

نرم افزار فروشگاهی یکی از شاخه های نرم افزار حسابداری محسوب می گردد. نرم افزار فروشگاهی دارای محیطی ساده بوده و کار با آن نیازمند دارا بودن تخصصی خاص در زمینه حسابداری نمی باشد. نرم افزارهای حسابداری با اهداف گوناگونی طراحی و مورد استفاده قرار می گیرند. برخی از انواع نرم افزار حسابداری کاملا تخصصی و شخصی سازی شده و تنها در یک شرکت و یا نهاد خاص قابل استفاده هستند. از طرفی برخی دیگر از نرم افزارهای حسابداری جنبه عمومی دارند.

بیشتر بخوانیم : اهمیت حسابداری مالی چیست؟

نرم افزارهای حسابداری عمومی دارای محیطی ساده و قابل استفاده برای عموم هستند. این نوع خاص از نرم افزارهای حسابداری به دلیل سادگی و سهولتی که در کاربری آنها وجود دارد، می توانند به عنوان نرم افزار فروشگاهی مورد استفاده قرار گیرند. نرم افزار رافع 7 یکی از انواع این نرم افزارها می باشد. رافع 7 در عین دقت بالایی که دارد دارای محیطی ساده بوده و افراد مختلف به آسانی می توانند از آن استفاده کنند. رافع 7 را می توان جایگزین نرم افزار فروشگاهی محسوب کرد و تمامی خروجی های آن را با نهایت اطمینان و دقت در تنظیم اسناد و امور مالی شرکت و فروشگاه مورد استفاده قرار داد.

برای آموزش نرم افزار حسابداری رافع 7 کلیک کنید.

این نرم افزار دسته ای از نرم افزار های حسابداری هستند که وظیفه آنها رسیدگی به امور خرید و فروش و تمامی جوانب وابسته به آن در فروشگاه ها و مراکز خرید است.

در کشورهای مختلف قوانین حسابداری و مالیاتی همواره در حال تغییر هستند. یکی از دلایل ضرورت استفاده از نرم افزار حسابداری، تنظیم حساب ها براساس این قوانین جدید می باشد.

کمک به کارآمدی هرچه بیشتر بخش حسابداری

تهیه خروجی های مناسب و قابل استاد در بخش های مختلف مالی

افزایش دقت و سهولت در روند تهیه گزارشات مالی مختلف

صرفه جویی در زمان