فایل صوتی این متن

نرم افزار حسابداری

نرم افزار حسابداری ابزاری است که جهت تسهیل امور حسابداری در شرکت ها و کسب و کارهای گوناگون مورد استفاده قرار می گیرد. این نسل از تکنولوژی به کاربران خود این امکان را می دهد که با سرعت و دقت بیشتری نسبت به حسابداری سنتی، رسیدگی به امور مالی خود را با اطمینان خاطر هرچه بیشتر، انجام دهند. صحبت از اطمینان خاطر در زمان رسیدگی به امور مالی شرکت ها، بسیار حائز اهمیت است. امور مالی مسائلی هستند که نمی توان نسبت به آنها ریسک کرده و آنها را در نرم افزار و فضایی غیر قابل اطمینان وارد نمود. بر همین اساس بنا داریم در این مقاله با شما در مورد نرم افزار حسابداری رایگان و میزان اطمینان خاطری که با خود به همراه دارند، صحبت کنیم.

نرم افزار حسابداری رایگان-مفتاح رایانه

اهمیت حفظ اطلاعات مالی شرکت ها

در دنیای روبه پیشرفت امروزی، شرکت ها وکسب و کارهای کوچک و بزرگ روزانه در حال رقابت با همتایان خود هستند. رقابت  یکی از اصلی ترین مولفه ها در هر کسب و کاری محسوب میگردد. همین امر سبب شده است که یکسری افراد سودجو، رقابت سالم و سازنده را کنار بگذارند و به فکر سواستفاده از اطلاعات سایر شرکت ها باشند. اطلاعاتی از قبیل فرمول های کالای تجاری، بازارهای هدف، میزان سرمایه موجود، سود حاصل از فعالیت شرکت، مشتریان و غیره می تواند هر کدام به نوبه خود نقش حیاتی در تداوم کسب وکار داشته باشد.

یکی از باارزش ترین اطلاعات مربوط به کسب و کارهای کوچک و بزرگ، اطلاعات مالی این شرکت هاست. حفظ اطلاعات مالی از جمله میزان خرید و فروش ها، بدهی ها و بستانکاری های شرکت، چک های دریافتی و پرداختی، اطلاعات مربوط به حساب های بانکی شرکت و غیره، نقش حیاتی در تداوم هر شرکت بزرگ و کوچک ایفا می کنند. بسیاری از این اطلاعات در گذشته بصورت فیزیکی در شرکت ها و در مکان هایی نظیر کمد ها و گاوصندوق های امن نگهداری می شدند. امروزه با استفاده از ابزارهای تکنولوژی مانند انواع نرم افزار های مالی و حسابداری، دقت در حفظ این اطلاعات از اهمیت بسیار بالایی برخوردار است.

بیشتر بخوانیم : ویژگی های نرم افزار رافع اصناف چیست؟

چرا باید از نرم افزار حسابداری استفاده کنیم؟

در بالا به مخاطرات نرم افزارهای مالی و حسابداری اشاره کردیم. با تمام مخاطراتی که این نرم افزارها به همراه دارند، نمی توان از آنها چشم پوشی کرد. نرم افزار حسابداری یکی از ابزارهای حیاتی هر کسب و کاری به حساب می آید. بدون شک حسابداری مالی شرکت ها بدون استفاده از نرم افزار حسابداری، کاری دشوار و بدون دقت است. عوامل مختلفی وجود دارند که ما را به استفاده از نرم افزار حسابداری ترغیب می کنند. تعدادی از این فاکتورها و عوامل عبارتند از:

سرعت بالای نرم افزار حسابداری در مقایسه با حسابداری سنتی

دقت بسیار بیشتر نرم افزار حسابداری در مقایسه حسابداری سنتی

راحتی کار با این نرم افزار ها

نظم بخشیدن به تمامی امور مالی شرکت ها توسط نرم افزار حسابداری مالی

آگاهی از تغییرات بازار از طریق تجزیه و تحلیل قیمت های خرید و فروش

شناسایی مشتریان بدحساب و پیگیری امور مربوط به آنها

کمک به برنامه ریزی و بودجه بندی دقیق و کارآمد برای برنامه های آتی شرکت

و غیره.

برای آموزش نصب نرم افزار حسابداری رافع 7 کلیک کنید

نرم افزار حسابداری رایگان-مفتاح رایانه

نرم افزار حسابداری رایگان، تهدیدی برای کسب و کار

نرم افزار حسابداری رایگان مانند هر نرم افزار رایگانی دیگری به چندین شکل در دسترس کاربران قرار می گیرد. تقریبا می توان ادعا کرد که هیچ شرکت سازنده نرم افزار حسابداری، هیچ برنامه ای برای تولید نرم افزار حسابداری رایگان ندارد. زمان و انرژی در کنار تخصصی که برای طراحی اینگونه نرم افزارها صرف می شود، ارائه آنها را با پرداخت هزینه توجیه می کند. ممکن است در نگاه اول استفاده از نرم افزار حسابداری رایگان بدلیل عدم پرداخت هزینه جذاب و وسوسه انگیز باشد. اما چنانچه تصمیم گرفته اید که از یک نرم افزار حسابداری رایگان استفاده کنید، تا پایان این مقاله با ما همراه باشید.

نرم افزار حسابداری رایگان ممکن است به چندین شکل مختلف در اختیار کاربران قرار بگیرد. در اینجا به اشکال مختلف نرم افزار رایگان اشاره شده و سپس هرکدام از آنها را مورد بررسی قرار می دهیم.

نسخه دمو نرم افزار حسابداری

نسخه دمو نرم افزار در انگلیسی Demo نام دارد و در فارسی به معنی نمایشی خوانده می شود. نسخه دمو نسخه ای نمایشی و نه کامل از نرم افزار است که جهت آشنایی مشتریان بصورت رایگان در آنها قرار می گیرد. برخی از شرکت های سازنده نرم افزار حسابداری، جهت جذب مشتری و آشنایی مشتریان با محیط و کارایی نرم افزار، نسخه دمو آن را بصورت رایگان در اختیارشان قرار می دهند. نسخه دمو یا نمایشی نرم افزار حسابداری رایگان می تواند به اشکال زیر ارائه گردد:

 الف) نسخه دمو با محدودیت در ثبت اطلاعات: در این نوع از نسخه رایگان نرم افزار، کاربر می تواند تنها تعداد محدودی اطلاعات ثبت کند. با اینکه تمامی امکانات نرم افزار در این توع از نرم افزار حسابداری رایگان در اختیار کاربر است، اما به دلیل محدودیت در رکوردهای ثبت شده، عملا کارایی آنچنانی ندارد. با پرداخت هزینه و خرید نسخه کامل نرم افزار، کاربران می توانند به تعداد نامحدود رکورد مورد نظر خود را در نرم افزار ثبت نمایند.

ب) ثبت لوگوی شرکت برروی خروجی نرم افزار حسابداری رایگان: بسیاری از نرم افزار حسابداری رایگان که ادعا می کنند نرم افزار خود را بصورت رایگان در اختیار کاربر قرار می دهند، با ثبت لوگو بر روی خروجی نرم افزار، محدودیت کاربری ایجاد می کنند. با اینکار عملا خروجی های نرم افزار قابلیت استفاده در بسیاری از موقعیت ها را نخواهند داشت.

ج) محدودیت زمانی در استفاده از نرم افزار حسابداری: عمدتا نسخه های دمو موجود در بازار نرم افزار حسابداری رایگان، به این شکل می باشند. شرکت های سازنده این نرم افزارها، نسخه دمو با محدودیت زمانی را در اختیار کاربران خود بصورت رایگان قرار می دهند. بطور مثال شرکت سازنده به مدت ده روز تمامی امکانات نرم افزار را در نسخه دمو در اختیار کاربران قرار داده و چنانچه نرم افزار مورد تایید واقع شود، پس از این ده روز کاربر ملزم به پرداخت هزینه نرم افزار حسابداری می گردد.

بیشتر بخوانیم : نرم افزار حسابداری رافع 7 چه امکاناتی دارد؟

نرم افزار حسابداری رایگان قفل شکسته

شکستن قفل نرم افزارهای خارجی چندین دهه است که در ایران به روشی مرسوم برای استفاده از خدمات نرم افزاری کاربرد دارد. این عمل در چندین سال اخیر و با شکستن قفل نرم افزار های ساخت ایران، رواجی بیش از پیش در بین کاربران انواع نرم افزارها یافته است. این عمل ناپسند می تواند به چندین جهت مختلف به ضرر شخص سازنده، جامعه و حتی کاربر استفاده کننده از نرم افزار قفل شکسته باشد. این کار بصورت اثر پروانه ای زیان های خود را در تمامی جنبه ها نشان می دهد.

نرم افزار حسابداری رایگان قفل شکسته شده حاصل روزها و حتی سالها تلاش و زحمت سازندگان این نرم افزار است. با شکستن قفل این نرم افزارها ظلم بزرگی در حق سازندگان آنها صورت می گیرد. شرکت های دانش بنیان و نوپا در ابتدای کار با سرمایه هایی حاصل از وام و قرض اقدام به تولید نرم افزارهای داخلی برای هم وطنان خود می کنند. با خرید این نرم فزارها و عدم استفاده از نسخه قفل شکسته آنها، می توانیم از بیکار شدن تعداد زیادی از دانش آموختگان کشورمان جلوگیری کنیم.

یکی دیگر از مضرات استفاده از نرم افزار حسابداری رایگان قفل شکسته، عدم انگیزه افراد تولید کننده به ادامه کار خود است. بسیاری از نرم افزارهای خارجی خدمات رسانی مناسبی به کاربران بومی ایرانی و بسیاری از کشورهای دیگر ندارند. از طرفی دیگر قوانین هر کشور در اموری نظیر حسابداری، افراد را ملزم به استفاده از نرم افزار حسابداری ساخت داخل می نماید. با این حال چنانچه عمل ناپسند شکستن قفل نرم افزارها ادامه یابد، تولید و طراحی نرم افزار های باکیفیت در کشور به شدت کاهش می یابد.

نرم افزار حسابداری رایگان قفل شکسته و هر نرم افزار قفل شکسته دیگری بیش از آنچه که برای سازنده خود مشکل آفرین باشد، برای کاربران آن نوع از نرم افزار خطرات جبران ناپذیری را در پی دارد. این نوع نرم افزارها به دلیل امنیت پایینی که دارند به راحتی قابل هک شدن و در معرض ویروس قرار گرفتن، هستند. این امر برای نرم افزار حسابداری رایگان می تواند بسیار خطرآفرین باشد. اطلاعات مالی و حسابداری شرکت ها از مهمترین اطلاعات موجود در هر شرکت و کسب و کاری محسوب می شوند. به همین دلیل جای هیچ گونه خطایی در استفاده از نرم افزار حسابداری، وجود ندارد.

نرم افزار حسابداری رایگان قفل شکسته-مفتاح رایانه

5 ایراد اساسی نرم افزار حسابداری رایگان

عدم پشتیبانی شرکت سازنده نرم افزار حسابداری از نسخه قفل شکسته.

عدم اطمینان از آمار و اطلاعات این نرم افزار ها.

عدم امنیت بالای این نوع نرم افزارها و احتمال سواستفاده هکرها از آنها.

احتمال دستکاری نرم افزار توسط افراد سودجو که اقدام به شکستن قفل آنها نموده اند و ایجاد خطر برای اطلاعات وارد شده.

ممکن است نرم افزار کاملا ناگهانی از کار افتاده و تمامی اطلاعات موجود در آن ازبین برود.

بیشتر بخوانیم : نرم افزار فروشگاهی چیست؟

سخن پایانی:

نرم افزار حسابداری رایگان می تواند به معضل بزرگی در امور اطلاعاتی شرکت ها و کسب و کارهای مختلف بدل شود. بنابراین بهترین راه مقابله با این خطرات، استفاده از نرم افزار حسابداری تهیه شده از سازندگان اصلی آن و یا فروشگاه های معتبر می باشد. شرکت مفتاح رایانه نسل جدیدی از نرم افزار حسابداری را تحت عنوان رافع 9 وارد بازار نموده است. این نرم افزار با داشتن قابلیت های تخصصی فوق العاده در کنار محیطی ساده و قابل فهم، آماده خدمات رسانی به متقاضیان نرم افزار حسابداری مطمئن و ایمن می باشد.

سرعت بالای نرم افزار حسابداری در مقایسه با حسابداری سنتی

دقت بسیار بیشتر نرم افزار حسابداری در مقایسه حسابداری سنتی

راحتی کار با این نرم افزار ها

نظم بخشیدن به تمامی امور مالی شرکت ها توسط نرم افزار حسابداری مالی

نسخه دمو نرم افزار در انگلیسی Demo نام دارد و در فارسی به معنی نمایشی خوانده می شود. نسخه دمو نسخه ای نمایشی و نه کامل از نرم افزار است که جهت آشنایی مشتریان بصورت رایگان در آنها قرار می گیرد.

عدم پشتیبانی شرکت سازنده نرم افزار حسابداری از نسخه قفل شکسته.

عدم اطمینان از آمار و اطلاعات این نرم افزار ها.

عدم امنیت بالای این نوع نرم افزارها و احتمال سواستفاده هکرها از آنها.

ممکن است نرم افزار کاملا ناگهانی از کار افتاده و تمامی اطلاعات موجود در آن ازبین برود.