رافع7-مفتاح سافت

نرم افزار حسابداری ابزاری نوین در دنیای کسب و کار و حوزه های مختلف نیازمند به امور حسابداری، محسوب می گردد. پیش از پیدایش نرم افزارهای حسابداری، انجام امور مالی شرکت ها و فعالیت های مرتبط با آنها بصورت دستی صورت میگرفت. اینکار در کنار دشواری های بیشماری که به همراه داشت، موجب بروز اشتباهات و خطاهای انسانی فراوانی می شد. آنچه که امروز در دنیای کسب و کارهای مختلف اعم از تجاری، خدماتی، پیمانکاری و … با آن سروکار داریم حجم گسترده ای از معاملات و داد و ستدها در طی یک بازه زمانی کوتاه می باشد.

نظم دادن به این امور بصورت دقیق و گرفتن یک خروجی مناسب از نتایج معاملات در پایان روز جهت وارد کردن در دفتر روزنامه، کار یک نرم افزار حسابداری دقیق و کارآمد است. بنابر توضیحات ارائه شده و آنچه که ما از یک نرم افزار حسابداری انتظار داریم، در ادامه قصد داریم شما را با مشخصات بهترین نرم افزار حسابداری آشنا کنیم. می توانید در همین وبسایت مطالب مربوط به نرم افزار حسابداری و آموزش حسابداری را جهت آشنایی هرچه بیشتر با این موضوعات، مطالعه فرمایید.

پادکست بهترین نرم افزار حسابداری

نرم افزار حسابداری چه وظیفه ای دارد؟

بهترین نرم افزار حسابداری نرم افزاری است که بتواند بخش عظیمی از فعالیت های مالی و حسابداری یک شرکت را تحت پوشش خود قرار دهد. اگرچه تعاریف زیادی برای مقبول ترین و بهترین نرم افزار حسابداری وجود دارد اما در یک تعریف بسیار ساده می توان گفت:

بهترین نرم افزار حسابداری نرم افزاری است که آنقدر ساده باشد که هر کسی با دیدن آموزش آن بتواند کاربر این نرم افزار گردد. از طرفی دیگر به حدی حرفه ای طراحی شده باشد که بتواند تمام نیازهای یک حسابدار حرفه ای و متخصص را برآورده سازد.

فعالیت های مختلف مرتبط با امور مالی و حسابداری در شرکت های مختلف به چند دسته اصلی تقسیم بندی می شوند. این فعالیت ها شامل موارد زیر هستند:

 • بررسی و تجزیه و تحلیل وضعیت کلی شرکت
 • مدیریت دریافتیها و پرداختیها
 • حقوق و دستمزد کارکنان و پرسنل شرکت
 • گزارش گیری نهایی
بهترین نرم افزار حسابداری-مفتاح رایانه

درج اطلاعات مالی ‌می‌تواند یک فرآیند دستی و زمان‌بر باشد. برخی از دارندگان SMB در حال برون سپاری یا به کارگیری دستیار مجازی برای کمک به حسابداری هستند‌، اما گزینه‌‌های دیگری نیز وجود دارد که به شما امکان ‌می‌دهد تا امور حسابداری خود را از راه دور مدیریت کنید.

در بازار وسیع نرم افزارهای ارائه شده برای انجام امور حسابداری می توان نرم افزارهای گوناگونی را دید؛ که هرکدام از آنها ادعا دارند که نرم افزار آنها بهترین نرم افزار حسابداری موجود در بازار است. از طرفی دیگر می توان گفت قریب به اکثریت نرم افزار های حسابداری خوب، رایگان نیستند. این نرم افزارها تعداد بسیار کمی از امکانات خود را بصورت رایگان در اختیار کاربران خود قرار می دهند. چنانچه کاربر احساس کند که نرم افزار مدنظر مناسب کار وی است می تواند نسخه کامل نرم افزار را با مبلغ تعیین شده خریداری کند.

بیشتر بخوانیم : پلمپ دفاتر چیست و چه کاربردی دارد؟

اهمیت یافتن بهترین نرم افزار حسابداری

بهترین نرم افزار حسابداری و کار با آن از دیدگاه کاربران ممکن است متفاوت باشد. اما بدون شک چنانچه نرم افزار حسابداری خاصی در بازار وجود داشته باشد، صاحب نظران در این زمینه نمی توانند راحتی کار با آن را در مقایسه با سایر نمونه ها، انکار کنند. از طرفی اهمیت بسیار زیاد امور مالی و حسابداری برای فعالیت های هر شرکت، و از طرفی دیگر هزینه ای که برای خریداری نرم افزار حسابداری در نظر گرفته می شود، ایجاب می کند که افراد با آگاهی کامل نسبت به تهیه بهترین نرم افزار حسابدرای برای خود اقدام کنند. بر همین اساس در اینجا بنا داریم شما را با یکی از محبوب ترین و پرکاربردترین نرم افزارهای حسابداری آشنا کنیم. تا پایان مقاله با ما همراه باشید.

بهترین نرم افزار حسابداری-مفتاح رایانه

بهترین نرم افزار حسابداری رایگان

یافتن بهترین نرم افزار حسابداری رایگان راهی عالی برای مدیریت امور مالی و ساد‌ه‌سازی فرآیندهای تجاری است. آیا ‌می‌خواهید روند فروش خود را ساده کنید؟ این مقاله را در مورد بهترین نرم افزارهای حسابداری برای مشاغل کوچک بررسی کنید.

بهترین نرم افزار حسابداری رایگان باعث ‌می‌شود که سوابق حساب‌‌های خوب سود و زیان، و همچنین بدهی‌‌های مالیاتی را حفظ کنید. اگر شما یک کارآفرین هستید که یک کسب و کار را اداره ‌می‌کنید‌، به خوبی ‌می‌دانید که در راس همه امور، مسائل مالی بسیار مهم هستند. جریان نقدینگی‌، مالیات و مدیریت امور مالی از بزرگترین چالش‌‌هایی است که مشاغل با آن روبرو هستند. دانستن اینکه چه کسی به شما بدهکار است و آیا به یک تامین کننده یا بستانکار مدیون هستید‌، برای موفقیت حیاتی است.

شروع یک کار انفرادی ‌می‌تواند چالش برانگیز باشد‌، و 73٪ از صاحبان مشاغل کوچک در ایالات متحده مالک انفرادی هستند. چه یک شرکت انفرادی باشید و چه یک کسب و کار کوچک تا متوسط (SMB) را اداره کنید‌، آشنایی با بهترین نرم افزار حسابداری شما را قادر می‌سازد تا امور مالی خود را به راحتی و با دقت مدیریت کنید.
اگرچه Excel و Google Sheets ‌می‌توانند مکانی عالی برای شروع حسابداری باشند‌، اما فاقد ویژگی‌‌های پیشرفته هستند.

یافتن بهترین نرم افزار حسابداری رایگان برای تجارت خود ‌می‌تواند تصمیمی ‌سخت باشد. نرم افزاری که برای یک شرکت کار ‌می‌کند‌، ممکن است برای شرکت دیگر کارایی موثری نداشته باشد. در این پست 5 مورد از بهترین برنامه‌‌های حسابداری برای استفاده در حوزه کسب و کار شما آورده شده است که هر کدام ویژگی‌‌های خاص خود را برای نیازهای مختلف ارائه ‌می‌دهند. در ادامه با ما همراه باشید تا با بهترین نرم افزار حسابداری جهان بیشتر آشنا شوید.

نرم افزار حسابداری رافع، پیشگام نرم افزارهای حسابداری

برند رافع برای بار اول در سال 1376 خورشیدی متولد شد. این برند اولین نسل از نرم افزارهای حسابداری خود را در همین سال وارد بازار کرد. نرم افزار رافع 5 و رافع 6 طی سالهای 78 تا 79 طراحی شده و در اختیار کاربران قرار گرفتند. نرم افزار رافع 6 در همین سالها با اقبال عمومی مواجه گردید و برای آموزش های حسابداری توسط اساتید مختلف این حوزه، مورد استفاده قرار گرفت. نسخه بسیار محبوب رافع 7 در سال 84 روانه بازار شد. اما متاسفانه یک عده افراد سودجو با شکستن قفل این نرم افزار سعی در استفاده رایگان از آن نمودند.

در سال 1399 شرکت مفتاح رایانه با مدیریتی جدید و استراتژی کاملا نوین و متفاوت، پشتیبانی نرم افزارهای رافع را آغاز کرده است. مدیریت جدید این شرکت در اولین اقدام مثبت خود نرم افزار رافع 7 را به نرم افزار رافع 9 ارتقا داد. بسیاری از صاحب نظران و اساتید برجسته حسابداری اذعان دارند که نرم افزار حسابداری رافع 7 یکی از بهترین نرم افزار حسابداری، در نوع خود است. نسخه جدید این نرم افزار یعنی نرم افزار رافع 9، حجت را بر کاربران خود تمام کرده و یکی از بهترین ها را به نسخه ای بسیار کارآمدتر ارتقا داده است.

در اینجا به اختصار شما را با امکانات نرم افرار رافع 7 آشنا می کنیم. جهت آشنایی بیشتر با نسخه 7 نرم افزار رافع می توانید در همین وبسایت به مطلب رافع 7 مراجعه کرده و با تمام امکانات این نرم افزار به عنوان یکی از بهترین نرم افزار حسابداری به تفصیل آشنا شوید.

بهترین نرم افزار حسابداری

بهترین نرم افزار حسابداری جهان

Wave لیست گسترده‌ای از ویژگی‌‌ها را به صورت رایگان ارائه ‌می‌دهد و برای همیشه رایگان می‌باشد. این یک نرم افزار حسابداری تحت وب است و از اطلاعات به طور خودکار در فضای ابری پشتیبان تهیه ‌می‌شود. Wave به شما امکان ‌می‌دهد حساب‌‌های دریافتنی را مدیریت‌، صورت‌های مالی را تهیه و مقدار نامحدودی کارت اعتباری و حساب‌‌های بانکی را بهم متصل کنید. ZipBooks نیز در لیست بهترین نرم افزار حسابداری رایگان تحت وب قرار دارد که یک طرح رایگان به نام ZipBooks Starter را ارائه ‌می‌دهد. این طرح شامل عملکرد حسابداری اساسی و سود و زیان و گزارش ترازنامه است. ZipBooks شامل فاکتورها و ویژگی‌‌های نقل قول است و شما ‌می‌توانید پرداخت را از طریق کارت اعتباری یا PayPal بپذیرید.

بهترین نرم افزار حسابداری

بهترین نرم افزار حسابداری ساخت چیست؟

بهترین نرم افزار حسابداری تولیدی، نرم افزاری است که کلیه معاملات و عملیات مالی تولیدکنندگان را مدیریت ‌می‌کند. برنامه‌‌های عمومی‌، مانند نرم افزارهای ساخت Quickbooks‌، توانایی‌‌های منحصر به فرد موردنیاز تولیدکنندگان را ندارند. ویژگی‌‌های اضافی موجود در بهترین نرم افزار حسابداری تولیدی شامل حمایت از سفارشات خرید و فروش‌ و گزارشات کار در حال انجام (WIP) است. برای تولیدکنندگان، ماژول‌‌های هزینه کار به ویژه مفید است. این ماژول‌‌ها به تولیدکنندگان کمک ‌می‌کنند تا هزینه‌‌های واقعی پروژه را توسط مواد‌، تجهیزات و نیروی کار پیگیری کنند و با مقایسه هزینه‌‌های واقعی با هزینه‌‌های برآورد شده‌، تفاوت‌‌های هزینه را تعیین کنند.

Xero به عنوان بهترین نرم افزار حسابداری تولیدی، یک راه حل قوی برای مشاغل تولیدی ارائه ‌می‌دهد. این نرم افزار به شما کمک ‌می‌کند تا به بالاترین مقدار و ارزش سهام خود دست پیدا کنید. علاوه بر این‌، داشبورد بصری آن آخرین نمودارها را به شما نشان ‌می‌دهد تا بتوانید در مورد تغییرات تولید خود به روز باشید.

Freshbooks یک نرم افزار حسابداری قدرتمند است که به تولیدکنندگانی مانند شما این قدرت را ‌می‌دهد که وقت کمتری را برای حسابداری صرف کنند و زمان بیشتری را برای انجام آنچه در کسب و کار آنها بیشتر اهمیت دارد، صرف کنند.

بهترین نرم افزار حسابداری تولیدی NetSuite ERP، در هسته اصلی خود یک راه حل حسابداری قوی برای تولیدکنندگان و عمده فروشان است. این یک پلتفرم جامع با ویژگی‌‌هایی برای مدیریت زنجیره تأمین‌، کنترل کف فروشگاه‌، تهیه‌، کنترل تولید‌، مدیریت سفارش و غیره است.

امکانات نرم افزار رافع 7

بهترین نرم افزار حسابداری را می توان در نقش آن به عنوان نرم افزاری قوی برای مدیریت سطوح مختلف حسابداری نام برد. رافع 7 با داشتن محیطی ساده و قابل استفاده برای کاربران مختلف، می تواند در نوع خود نیاز افراد و شرکت های مختلف را به خدمات حسابداری رفع کند. امکانات و توانایی های مختلف نرم افزار حسابداری رافع 7 شامل موارد زیر است:

امکانات مرتبط با سیستم حسابداری

گزارشات مرتبط با سیستم حسابداری

گزارشات مرتبط با سیستم خرید و فروش

امکانات مرتبط با سیستم انبار

گزارشات مختلف سیستم انبار

امکانات مرتبط با اموال و دارایی ها

گزارشات مرتبط با سیستم اموال و دارایی ها

امکانات مرتبط با سیستم چک و بانک

گزارشات مرتبط با سیستم چک بانک

اینها تنها سرفصل ها و عنوان های مهم از امکانات نرم افزار رافع 7 بودند که به آنها بصورت موردی اشاره گردید. جهت آشنایی کامل با امکانات منحصر به فرد این نرم افزار می توانید به مقاله رافع 7 در همین وبسایت مراجعه کنید. پس از استقبال بی نظیر کاربران نرم افزار حسابداری، دانشجویان، اساتید و تمامی فعالین حوزه حسابداری از نرم افزار رافع 7، شرکت مفتاح رایانه بر آن شد جهت ارائه خدمات هرچه بهتر به کاربران این نرم افزار، از جدیدترین نسخه آن یعنی رافع 9، رونمایی کند.

سادگی و در عین حال تخصصی بودن نسل نرم افزار های رافع، محبوبیت آنها را در بین کابران نرم افزارهای حسابداری رقم زد. نرم افزار رافع 9 دقیقا مانند نسخه قدیمی تر خود یعنی رافع 7 دارای محیطی بسیار ساده و قابل فهم برای عموم کاربران خود می باشد. با این تفاوت که در نسخه رافع 9 تلاش شده است که با ایجاد تغییراتی که موجب بهبود هرچه بهتر این نرم افزار می گردد؛ صفت بهترین نرم افزار حسابداری کشور بیش از پیش برازنده این نسل از نرم افزارهای حسابداری باشد. تغییرات صورت گرفته در رافع 9 نسبت به رافع 7 عبارتند از:

 • مکان نصب بر روی ویندوز 10
 • امکان نصب بر روی ویندوزهای 64 بیتی
 • کدینگ 5 رقمی تفصیلی
 • امکان استفاده تحت شبکه
 • بانک اطلاعاتی sql server
 • اضافه شدن قوانین ارزش افزوده در فاکتور ها
 • رفع ایرادات ریالی انبار و حسابداری
 • امکان ثبت فاکتور فروش بدون نیاز به موجودی انبار
 • امکان کنترل اسناد اتوماتیک حسابداری قبل از ثبت
 • امکان خرید نرم افزار به صورت ماژولهای جداگانه
 • ثبت تخفیف خطی بر روی فاکتور فروش (تخفیف برای هر ردیف کالا)
 • ثبت درصد بازاریاب خطی بر روی فاکتور فروش (درصد بازاریاب برای هر ردیف کالا)
 • تعریف دفتر فی فروش و تخفیفات برای گروه مشتریان
 • تعیین بازاریاب مربوط به هر مشتری در زمان تعریف

سخن آخر:

بهترین نرم افزار حسابداری نتیجه فاکتورهایی است که در بالا بطور مفصل به آنها پرداختیم. سالها فعالیت در عرصه ارائه بهترین نرم افزار حسابداری از ابتدایی ترین نسل رافع تا نسخه پایانی آن یعنی رافع 9، ما را بر آن داشته است که خود را با نیاز کاربران این نرم افزار بیش از پیش وفق دهیم. بدون شک بهترین نرم افزار حسابداری، کاربردی ترین آن برای اقشار مختلف کاربران با سطوح مختلف دانش حسابداری می باشد. جهت نیل به این هدف، ما نرم افزار رافع 9 را روانه بازار نموده و اکنون در دسترس همگان قرار دارد.

بهترین نرم افزار حسابداری نرم افزاری است که آنقدر ساده باشد که هر کسی با دیدن آموزش آن بتواند کاربر این نرم افزار گردد. از طرفی دیگر به حدی حرفه ای طراحی شده باشد که بتواند تمام نیازهای یک حسابدار حرفه ای و متخصص را برآورده سازد.

امکانات مرتبط با سیستم حسابداری

گزارشات مرتبط با سیستم حسابداری

گزارشات مرتبط با سیستم خرید و فروش

امکانات مرتبط با سیستم انبار

مکان نصب بر روی ویندوز 10

امکان نصب بر روی ویندوزهای 64 بیتی

کدینگ 5 رقمی تفصیلی

امکان استفاده تحت شبکه

آمازون از چه نرم افزار حسابداری استفاده می کند؟

علاوه بر QuickBooks Online یا Xero، فروشندگان آمازون از استفاده از A2X نیز بهره مند می شوند، نرم افزاری که به طور خودکار اطلاعات آمازون شما را می گیرد و معاملات خلاصه شده را به QuickBooks Online یا Xero ارسال می کند.

انواع پکیج های حسابداری کدامند؟

انواع مختلفی از پکیج های حسابداری در بازار موجود است، گزینه هایی متناسب با اندازه های مختلف تجاری، بخش ها، صنایع و حتی فرایندهای کاری.
1) نرم افزار حسابداری رایگان.
2) نرم افزار حسابداری مشاغل کوچک.
3) نرم افزار حسابداری سازمانی.
4) نرم افزار حسابداری آنلاین.

آسانترین نرم افزار حسابداری برای استفاده چیست؟

در اینجا شش مورد از بهترین برنامه های نرم افزار حسابداری آسان از جمله Wave، QuickBooks، FreshBooks و موارد دیگر آورده شده است.
1) QuickBooks آنلاین به طور کلی بهترین نرم افزار حسابداری مشاغل کوچک.
2) Sage Business Cloud Accounting بهترین نرم افزار حسابداری انگلستان.
3) Xero
4) دسک تاپ QuickBooks.
5) دفترداری آنلاین GoDaddy.
6) کاشو

برای افزودن متن مورد نظرتان اینجا کلیک کنید