آموزش نرم افزار رافع 7

حسابداری نیاز اصلی تمامی کسب و کارها و شرکت های فعال در زمینه های گوناگون است. انجام امور حسابداری به شکل و سبک قدیمی و سنتی آن، در دنیای امروز جوابگوی نیازهای کاربران نیست. با افزایش تعداد و حجم معاملات مختلف، انجام امور حسابداری با روش دستی موجب کاهش دقت در ثبت امور مالی و همچنین اتلاف وقت زیادی برای فعالین حوزه اقتصادی و کسب و کار می گردد. تمامی این دلایل موجب می شود که استفاده از نرم افزارحسابداری به یک پیشنهاد جذاب برای صاحبین مشاغل و فعالین حوزه کسب و کار بدل شود. با ما همراه باشید تا در این مقاله شما را با آموزش نرم افزار رافع 7 به عنوان یکی از پرکاربردترین نرم افزارهای حسابداری، آشنا کنیم.

نرم افزار رافع 7 یک نرم افزار حسابداری مدون بر اساس اصول دقیق حسابداری و کاربری آسان، برای اقشار مختلف کاربران است. سادگی کار با این نرم افزار در کنار محیط تخصصی و جذاب آن، به کابران مختلف این امکان را می دهد که امور حسابداری خود را بدون در نظر گرفتن زمان زیاد و با حداکثر دقت به انجام برسانند.

آموزش نرم افزار رافع 7-مفتاح رایانه

اهمیت سادگی محیط نرم افزار حسابداری

سادگی کار با نرم افزار حسابداری و نرم افزارهای فروشگاهی زمانی اهمیت می یابد که ما اطلاع داشته باشیم که کاربران این نوع نرم افزارها از اقشار گوناگون جامعه هستند. از اساتید دانشکده های حسابداری گرفته تا صاحبان کسب و کارهای کوچک و بزرگ از نرم افزارهای حسابداری بهره می برند. گاهی برخی از شرکت ها و بنگاه های اقتصادی و تجاری برای انجام امور مالی خود حسابدار استخدام نمی کنند. در چنین شرایطی انجام امور حسابداری و مالی شرکت توسط افرادی صورت می گیرد که فاقد تخصص و دانش حسابداری هستند. تمامی این مسائل سبب می شود که جامعه هدف نرم افزار حسابداری، به مرور زمان به سمت استفاده از نرم افزار حسابداری با محیط ساده و قابل فهم برای عموم، رو بیاورند.

بیشتر بخوانیم : آموزش مرحله به مرحله نصب نرم افزار حسابداری رافع 7

رافع 7

رافع 7 نرم افزار حسابداری نام آشنا و کاربردی در بین کاربران این نوع نرم افزارها محسوب می شود. رافع 7 محصول شرکت مفتاح رایانه بوده و چندین سال است که به متقاضیان امور حسابداری، خدمات حسابداری ارائه می دهد. نرم افزار رافع 7 حاصل تجربه چندین ساله متخصصان شرکت مفتاح رایانه می باشد. این نرم افزار حسابداری با محیط منحصر بفرد خود در اولین سال عرضه به بازار، جایگاه خود را در بین متقاضیان نرم افزارهای حسابداری محکم نمود. از جمله مزایای منحصربفرد این نرم افزار که آن را در بین همتایان خود در رده های بالاتری قرار می دهد عبارتند از:

عدم مشکل در وارد کردن اعداد بصورت صحیح و اعشار.

ارائه اطلاعات کامل در زمینه حساب ها و سرفصل های حسابداری.

انتقال اطلاعات سالهای مالی قبل به سال مالی جدید بدون بروز هیچگونه مشکلی.

با ارتقای رافع6 به رافع 7 تمامی اطلاعات موجود در آن بدون هیچگونه مشکل و کم و کاستی انتقال می یابد.

امکان تعریف کاربرهای مختلف و امکان محدود نمودن دسترسی هر یک از این کاربران به محیط نرم افزار.

انتقال اطلاعات اول دوره از روی اطلاعات دفترهای مالی سال های قبل.

 نرم افزار رافع 7 زمانی می تواند مفید واقع شود که کاربران از تمامی امکانات و توانایی های نرم افزار رافع 7 آگاه باشند. مشخصاتی که در بالا برای نرم افزار رافع 7 ذکر گردید تنها چندین مشخصه منحربفرد این نرم افزار هستند. جهت آشنایی هرچه بیشتر با محیط رافع 7 تا پایان مقاله با ما همراه باشید.

آموزش نرم افزار رافع 7-مفتاح رایانه

بیشتر بخوانیم : آموزش حسابداری

آموزش نرم افزار رافع 7

آموزش نرم افزار رافع 7 برای کسانی که می خواهند از این نرم افزار جهت انجام امور مالی خود بهره بگیرند، لازم است. بدون شک هر نرم افزاری جدای از اینکه برای چه هدفی مورد استفاده قرار می گیرد، دارای محیطی متمایز از نرم افزارهای دیگر هم رده خود است. نرم افزار رافع 7  در سال 1385 توسط شرکت مفتاح رایانه وارد بازار گردید و در اختیار کاربران قرار گرفت. به دلیل سابقه طولانی برند رافع در تولید نرم افزارهای حسابداری، بسیاری از کاربران تا حدود زیادی با محیط این نرم افزار آشنایی دارند. در ادامه، اشاره کوتاهی به آموزش نرم افزار رافع 7 خواهیم داشت و با مراجعه به لینک قرار داده شده در انتهای این مقاله می توانید به آموزش کامل نرم افزار رافع 7  دسترسی داشته باشید.

آموزش نرم افزار رافع 7 و محیط نرم افزار

این آموزش با باز کردن نرم افزار رافع از سیستم شما آغاز می شود. با راه اندازی نرم افزار رافع 7 در همان نگاه اول شما متوجه محیط ساده و به اصطلاح مینیمالیست این نرم افزار خواهید شد. برای انجام امور مالی و به دلیل حساسیت بالای اینگونه امور برای شرکت ها و کسب و کارهای مختلف، بهترین نرم افزار حسابداری آن است که دارای محیطی شلوغ و به هم ریخته نباشد. نظم در انجام امور مالی بزرگترین کمک را به حسابداران می کند که امور خود را با دقت هرچه بیشتر به انجام رسانده و در تکمیل دفاتر پلمپ با مشکل روبرو نشوند.

با باز کردن نرم افزار رافع 7  شما با محیط اولیه نرم افزار روبرو می شوید. در بالاترین قسمت نرم افزار بخش های مختلف برنامه از جمله پرونده، فهرست، حسابداری، خرید و فروش، انبار، اموال، چک و بانک، گزارشات، پنجره ها و در نهایت ابزار و راهنما، قرار دارند. هر یک از این بخش ها خود دارای چندین زیربخش یا زیرمجموعه هستند که توسط کاربر و با استفاده از اطلاعات مالی و حسابداری شرکت مورد نظر تکمیل می گردند.

آموزش نرم افزار رافع 7 و کار با این نرم افزار با وارد کردن نام شرکت و سال مالی مورد نظر شروع می شود. یکی از قابلیت های بسیار جذاب نرم افزار رافع 7 ، امکان وارد کردن اطلاعات چندین شرکت در یک نرم افزار است. این کار بصورتی انجام می شود که اطلاعات شرکت ها کاملا بصورت مجزا از یکدیگر آنالیز می شوند. با وارد کردن نام شرکت و تعیین سال مالی مورد نظر با کلیک بر گزینه تایید، شما وارد محیط کار نرم افزار رافع 7  شده و به آسانی می توانید تمامی امور مالی خود را با این نرم افزار به انجام برسانید.

آموزش نرم افزار رافع 7-مفتاح رایانه

بیشتر بخوانیم : مزایای استفاده از نرم افزار فروشگاهی چیست؟

جمع بندی

آموزش نرم افزار رافع 7 و هر نرم افزار دیگری به کاربران کمک می کند که با تمامی جوانب نرم افزار به خوبی آشنا شوند. آموزش نرم افزار رافع 7  هم در فضای اینترنت و هم در کلاس های اساتید حسابداری انجام می پذیرد. بسیاری از دانشجویان و مهارت آموزان حسابداری به جهت سادگی محیط رافع 7  و آسان بودن کاربری این نرم افزار، در کنار قابلیت های وسیع و منحصربفرد آن، این نرم افزار را جهت آموزش نرم افزار حسابداری انتخاب می کند. علاقه مندان به یادیگری این نرم افزار می توانند با مراجعه به لینک قرار داده شده در انتهای این مقاله به سادگی آموزش نرم افزار رافع 7 را در اختیار داشته باشند.

نرم افزار رافع 7 یک نرم افزار حسابداری مدون بر اساس اصول دقیق حسابداری و کاربری آسان، برای اقشار مختلف کاربران است.

عدم مشکل در وارد کردن اعداد بصورت صحیح و اعشار.

ارائه اطلاعات کامل در زمینه حساب ها و سرفصل های حسابداری.

انتقال اطلاعات سالهای مالی قبل به سال مالی جدید بدون بروز هیچگونه مشکلی.

با ارتقای رافع6 به رافع 7 تمامی اطلاعات موجود در آن بدون هیچگونه مشکل و کم و کاستی انتقال می یابد.

گاهی برخی از شرکت ها و بنگاه های اقتصادی و تجاری برای انجام امور مالی خود حسابدار استخدام نمی کنند. در چنین شرایطی انجام امور حسابداری و مالی شرکت توسط افرادی صورت می گیرد که فاقد تخصص و دانش حسابداری هستند. تمامی این مسائل سبب می شود که جامعه هدف نرم افزار حسابداری، به مرور زمان به سمت استفاده از نرم افزار حسابداری با محیط ساده و قابل فهم برای عموم، رو بیاورند.